USA wprowadza cło na aluminiową blachę z Chin

opublikowano: 08-11-2018, 07:27

Amerykański Departament Handlu ogłosił wprowadzenie ostatecznych antydumpingowych ceł na chińską blachę aluminiową, donosi Reuters.

Cła będą wynosiły od 96,3 proc. do 176,2 proc.

Zobacz więcej

[FOT. BLOOMBERG]

- Będziemy nadal robić wszystko co możemy zgodnie z prawem USA, aby ograniczyć napływ dumpingowych czy subsydiowanych dóbr na amerykański rynek – powiedział sekretarz handlu Wilbur Ross.

W 2017 roku import blachy aluminiowej z Chin do USA miał wartość ok. 900 mln USD. Amerykańskie firmy, które skarżyły się władzom, że przegrywają konkurencję z powodu dumpingu i subsydiów w Chinach, wskazywały, że przez ostatnią dekadę import blachy aluminiowej z Chin wzrósł o prawie 750 proc.

W kwietniu i lipcu USA wprowadziły wstępnie cła na aluminiową blachę z Chin wysokości od 198,4 do 280,46 proc. Wen Xianjun, wiceszef chińskiego stowarzyszenia producentów metali nieżelaznych powiedział, że pomimo ostatecznego obniżenia ich wysokości eksport do USA wciąż jest niemożliwy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu