"USA zmierzają do piekła, ale ja mogę to naprawić"

KŁ, Moneynews.com
opublikowano: 02-07-2013, 09:45

Stany Zjednoczone mają mnóstwo problemów, które wpędzają kraj w stan smutnej egzystencji. Ale magnat rynku nieruchomości, Donald Trump, twierdzi, że ma rozwiązanie tego problemu, informuje Moneynews.

Trump przekonuje, że ma lepsze predyspozycje do sprawowania funkcji prezydenta niż Barack Obama.

Potentat rynku nieruchomości twierdzi, że gdyby to on był przywódcą kraju z łatwością uporałby się z problemami Ameryki, takimi jak napięcia w stosunkach z Rosją i wysokim bezrobociem.

Wg urzędu statystycznego USA poziom bezrobocia jest coraz niższy. W maju 2012 r. było ono na poziomie 8,2 proc., w tym roku wynosi już 7,6 proc.

Trump nie ufa jednak rządowym statystykom. W październiku, gdy poinformowano, że bezrobocie spadło do 7,8 proc., powiedział, że dane są „niewiarygodne”.

- Ani ja, ani nikt inteligentny nie wierzy tym danym. Dane o bezrobociu są całkowicie fałszywe, ponieważ nie uwzględniają ludzi, którzy przestali szukać pracy – powiedział.

Istnieją podejrzenia, że aktywność Trumpa ma jakiś związek z chęcią ubiegania się o stanowisko w Białym Domu w 2016 r.

Trump twierdzi jednak, że uwielbia swoja obecna pracę, choć nie podoba mu się to, czego jest świadkiem w kraju.

- Nasz kraj zmierza do piekła, a wy wiecie, że ja znam przyczynę. Wiem jak to naprawić. Wielu tego nie wie – dodał.

Donald Trump
Donald Trump
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Polecane