USA: znów spadła liczba nowych bezrobotnych

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 29-04-2021, 14:35

W minionym tygodniu liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych spadła o 13 tys. do 553 tys., wynika z danych zaprezentowanych przez Departament Pracy. To najniższy wynik od wybuchu pandemii koronawirusa.

Odczyt jest lepszy od mediany prognoz. Zakładała ona spadek do 560 tys. z 566 tys. tydzień wcześniej po korekcie z 547 tys.

Średnia czterotygodniowa złożonych wniosków, która cechuje się mniejszą zmiennością, spadła o 44 tys. do 611,75 tys.

Z kolei liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku nieznacznie wzrosła o 9 tys. do 3,66 mln (wynik wyrównany sezonowo).

Liczba pracowników otrzymujących dodatkowe świadczenia w ramach programu awaryjnego finansowania organizowanego przez rząd federalny spadła o 413 224 do 5,12 mln. Pracownicy mogą ubiegać się o te świadczenia do września.

W sumie, według stanu na 10 kwietnia świadczenia z ośmiu odrębnych programów stanowych i federalnych pobierało 16,5 mld osób w porównaniu 17,4 mln w poprzednim tygodniu.

fot. skrotov - stock.adobe.com
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane