Usługi wspólne pod presją rotacji

opublikowano: 09-10-2019, 22:00

Według badań ABSL 85 proc. firm z sektora SSC/BPO (centra usług wspólnych) chce zwiększać zatrudnienie w najbliższym roku.

Tymczasem jest to jedna z branż najbardziej zagrożonych odpływem pracowników — wynika z drugiej edycji raportu „Rotacja dobrowolna pracowników w Polsce”, opracowanego przez Antal, Asseco Business Solutions i Grupę Nowy Styl. Częsta wymiana pracowników jest problemem również agencji konsultingowych i kancelarii prawnych oraz przedsiębiorstw przemysłowych i logistycznych.

Artur Skiba, prezes Antala, wskazuje, że jeśli wśród prawników rotacje są naturalnym zjawiskiem, to w SSC/BPO bardzo utrudniają codzienną działalność. Szacuje, że koszt odejścia szeregowego pracownika po trzech miesiącach może wynieść nawet 100 tys. zł (to nie tylko cena rekrutacji i wdrażania nowej osoby, ale często wstrzymania lub wydłużenia projektów na czas znalezienia zastępstwa).

16 proc. - taki jest wskaźnik rotacji w Polsce. W 2016 r. wynosił 11 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu