Ustawa o innowacjach trafi do komisji

  • Marta Bellon
23-04-2015, 00:00

Wczoraj pod obrady Sejmu trafił projekt ustawy o wspieraniu innowacyjności złożony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zakłada ona m.in. zwolnienie z CIT przedsiębiorstw inwestujących wyłącznie w innowacyjne przedsięwzięcia i wprowadzenie ulgi podatkowej na prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej (B+R) w Polsce.

Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, który przedstawiał projekt ustawy na wczorajszym posiedzeniu Sejmu i odpowiadał na pytania parlamentarzystów, przekonywał, że głównym jej beneficjentem będą małe i średnie przedsiębiorstwa, czyli ta grupa firm, która zatrudnia 69 proc. zatrudnionych w polskiej gospodarce.

Ustawa ma m.in. pozwolić na łatwiejsze zatrudnianie osób ze środowiska naukowego w przedsiębiorstwach. Po pierwszym czytaniu projekt został skierowany do prac w sejmowych komisjach, w tym m.in. komisji innowacyjności i nowoczesnych technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Ustawa o innowacjach trafi do komisji