Ustawy dotyczące rynku kapitałowego trafią do komisji

Polska Agencja Prasowa SA
17-05-2005, 17:33

Trzy rządowe projekty ustaw dotyczących rynku kapitałowego trafią do komisji sejmowych - zdecydowaliposłowie we wtorek po pierwszym czytaniu projektów.

Trzy rządowe projekty ustaw dotyczących rynku kapitałowego trafią do komisji sejmowych - zdecydowaliposłowie we wtorek po pierwszym czytaniu projektów.

    W przyszłości rynek kapitałowy byłby regulowany przez ustawę o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, ustawę o obrocie instrumentami finansowymi oraz ustawę o nadzorze nad rynkiem kapitałowym. Nowe prawo poszerzyłoby m.in. kompetencje Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zwiększając jej uprawnienia do interwencji w przypadkachprzestępstw giełdowych.

    Projekty przyjęte przez rząd pod koniec marca mają zastąpić obecnie obowiązujące prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi i dostosować polskie przepisy do prawa UE. Zmiany uwzględniają unijne regulacje wchodzące w życie od 1 lipca 2005 roku. Posłowie zwracali uwagę na krótki okres, jaki ma parlament na uchwalenie nowego prawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ustawy dotyczące rynku kapitałowego trafią do komisji