Uważaj na tytuły

Redakcja
opublikowano: 21-05-2012, 00:00

OŚWIADCZENIE

W związku z artykułem pt. „Koniec gry lotniczymi biletami” („Puls Biznesu” z 11.05.2012 r.) uprzejmie proszę o zamieszczenie następującego oświadczenia: Lista biur podróży zawarta w artykule zawiera zarówno biura zawyżające ceny biletów, jak też biura, wobec których nie ma podstaw do takich stwierdzeń.

Zarząd ZA IATA zdecydowanie rozróżnia udzielanie rabatów i zaniżanie opłat transakcyjnych od zawyżania taryf i sprzedawania biletów za ceny nieporównywalnie wyższe od rzeczywistych. Informacje o wynikach przetargów publikowane są na stronach internetowych stosownych urzędów.

Westyna Kulczycka

prezes zarządu Zrzeszenie Agentów IATA w Polsce

OŚWIADCZENIE

„Szanowni Państwo, w nawiązaniu do artykułu „Koniec gry lotniczymi biletami” autorstwa p. Małgorzaty Grzegorczyk, który ukazał się w „Pulsie Biznesu” 11.05.2012 r.

Zestawienie w ww. artykule w jednej tabelce pod znamiennym tytułem „Uważaj na te biura” agentów IATA, którzy udzielają (bądź udzielali w przeszłości) rabatów w przetargach publicznych (w tym naszej firmy, First Class SA) oraz agentów IATA, którzy są podejrzewani o dopisywanie klientom fikcyjnych opłat do biletów, jest wybitnie niesprawiedliwe, mogło również narazić na szwank naszą reputację w oczach naszych obecnych i potencjalnych klientów.

Prawdą jest, że zdarzało nam się udzielać rabatów klientom z sektora publicznego. Nigdy jednakże nie pozwalaliśmy sobie na oszukiwanie klientów poprzez dopisywanie do biletów jakichś fikcyjnych opłat lub w jakikolwiek inny sposób — byłoby to całkowicie w sprzeczności z naszą kulturą korporacyjną i etyką przedsiębiorstwa.

Pracujemy ciężko na nasze dobre imię w obsłudze podróży służbowych firm i instytucji publicznych od 21 lat, jesteśmy w stanie przedstawić na to dowody w postaci wielu referencji od klientów zadowolonych z naszych usług, przy czym są to zarówno klienci z sektora publicznego, jak i korporacyjni.

Krzysztof Mówka

dyrektor Biura Obsługi Klienta First Class SA

OŚWIADCZENIE AUTORA

Szanowni Państwo, Przy artykule „Koniec gry biletami lotniczymi” z 11 maja 2012 r. ukazała się tabela, w której znalazły się biura udzielające rabatów na bilety lotnicze, pobierających za usługi 1 grosz lub zawyżające ceny biletów lotniczych. Tabela miała niefortunny tytuł: „Uważaj na te biura”. Czytelnik, który nie zwrócił uwagi na wyjaśnienie tytułu i szczegółowe opisy w tabeli, mógł nabrać podejrzeń do wszystkich biur, których nazwy się pojawiły. Nie było moją intencją wprowadzenie czytelników w błąd, a jeśli tak się stało, to przepraszam.

Małgorzata Grzegorczyk

„PB” z 11.05.2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Redakcja

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu