Vabun wchodzi w biznes konopny

opublikowano: 24-03-2021, 07:38

Zarząd Vabun podpisał ze spółką Cosma Cannabis list intencyjny, zmierzający do połączenia obu firm.

Połączenie miałoby nastąpić poprzez przeniesienie całego majątku Cosmy Cannabis na Vabun w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom akcji giełdowej półki.

"(...) po połączeniu powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w bardzo dynamicznie rozwijającej się branży zarówno konopi włóknistych, jak i medycznych. Nowy podmiot wykorzysta efekty synergii wynikające między innymi z wzajemnego uzupełnienia potencjału spółek, optymalizacji i zwiększenia skali działalności oraz redukcji kosztów“ - podał Vabun.

Strony ustaliły, iż do dnia 20 kwietnia 2021 r. zawarte zostanie między nimi porozumienie w sprawie ustalenia podstawowych warunków transakcji (Term Sheet).

Cosma Cannabis to radomska spółka, która na stronie www nie podaje żadnych informacji poza adresem.

Vabun do niedawna zajmował się sprzedażą kosmetyków, ale po wycofaniu się z tego biznesu spółka podpisała list intencyjny z podmiotem z branży OZE. Ostatecznie nic z tego nie wyszło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane