Variant sprzedał Rasmussen 25 proc. Norma Variant za 900 tys. EUR

02-01-2007, 15:09

Dystrybutor części motoryzacyjnych Variant sprzedał Rasmussen GmbH 25 proc. w spółce Norma Variant za 900 tys. euro. Spółka została również wyłącznym dystrybutorem produktów Norma i ABA Group w Polsce - poinformował Variant we wtorkowym komunikacie.

Dystrybutor części motoryzacyjnych Variant sprzedał Rasmussen GmbH 25 proc. w spółce Norma Variant za 900 tys. euro. Spółka została również wyłącznym dystrybutorem produktów Norma i ABA Group w Polsce - poinformował Variant we wtorkowym komunikacie.

"Zarząd Variant informuje, iż 29 grudnia 2006 roku podpisane zostały umowy z Rasmussen GmbH, Rasmussen Holding GmbH oraz ABA Polska sp. z o.o. Wartość umów oraz fakt istotnego udziału produktów przedmiotowych w sprzedaży Variant pozwala na uznanie ich łącznie za umowy znaczące" - podano w komunikacie.

W związku z połączeniem Norma Group oraz ABA Group, Rasmussen Holding GmbH oraz Variant postanowiły zreorganizować rynek sprzedaży i dystrybucji produktów Norma Group i ABA Group w Polsce oraz innych krajach Europy Centralnej, Wschodniej i Południowej.

W tym celu Variant i Rasmussen GmbH rozwiązały dotychczas obowiązującą umowę dystrybucyjną z 1992 podpisując jednocześnie nową na czas nieokreślony.

"Variant zrezygnuje tym samym z dystrybucji produktów Norma Group na terytoriach następujących państw: Rosja, Ukraina, Litwa, Łotwa i Estonia, za odszkodowaniem wypłaconym przez Rasmussem GmbH w wysokości 1 000 000 euro" - podano.

"W wyniku zawarcia 29 grudnia 2006 nowej umowy dystrybucyjnej Variant otrzymuje prawo do wyłącznej dystrybucji na terenie Polski produktów Rasmussen Holding GmbH (produktów Norma i ABA Group). Nowa Umowa zawarta została na czas nieokreślony z gwarantowanym okresem 5 lat" - napisano w komunikacie.

Variant otrzymał dodatkowo prawo do sprzedaży produktów Rasmussen Holding GmbH na Słowacji, w Serbii Czarnogórze, Rumunii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Mołdawii, Albanii oraz Chorwacji.

"Niniejsza umowa ma znaczący wpływ na wyniki Spółki Variant, jakie będzie ona osiągać po roku 2006" - napisano w komunikacie.

Rasmussen Holding GmbH (w przyszłości zwany będzie Norma Group) jest podmiotem holdingowym powstałym z przekształcenia Rasmussen GmbH wraz z podmiotami zależnymi od Rasmussen GmbH oraz ABA Group wraz z podmiotami zależnymi.

Dodatkowo Variant kupił za 300 tys. euro od ABA Polska Sp. z o.o. niezorganizowaną część przedsiębiorstwa zajmującą się dystrybucją produktów.

Variant poinformował również, że po przeanalizowaniu i zweryfikowaniu wszelkich uwarunkowań wynikających z wyżej wymienionych umów, w najbliższym czasie przedstawi prognozy i plany na kolejne lata oraz odniesie się do prognoz sprzedaży za 2006.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Variant sprzedał Rasmussen 25 proc. Norma Variant za 900 tys. EUR