Czytasz dzięki

Vastint ma także mieszkania

opublikowano: 16-06-2020, 22:00

Biurowy deweloper zakończył budowę pierwszego osiedla mieszkaniowego. Chce się wyróżnić strategią sprzedaży

Naprzeciwko Gdańskiego Żurawia powstało Riverview, pierwsze osiedle mieszkaniowe zbudowane przez Vastint Polska. Firma znana była dotychczas z inwestycji biurowych i hoteli, w których starała się wyróżnić ekologicznym podejściem. Jej parki biurowe, funkcjonujące pod marką Business Garden, szczyciły się certyfikatem LEED i dostępnymi publicznie zielonymi przestrzeniami między budynkami.

Na tyłach pierwszego etapu osiedla na terenie dawnych zakładów mięsnych
powstanie drugi etap — historyczne budynki zostaną zrewitalizowane i wkomponowane
w nowoczesną architekturę — mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint
Poland.
Zobacz więcej

TO NIE KONIEC:

Na tyłach pierwszego etapu osiedla na terenie dawnych zakładów mięsnych powstanie drugi etap — historyczne budynki zostaną zrewitalizowane i wkomponowane w nowoczesną architekturę — mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland. Fot. ARC

Oddawany obecnie projekt mieszkaniowy nad Motławą również zamierza się ubiegać o certyfikat LEED na poziomie Gold, ale głównym jego wyróżnikiem jest oryginalna strategia sprzedaży. Deweloper zwlekał z nią bowiem do zakończenia całej inwestycji i wykończenia wszystkich lokali, aby kupujący niemal od ręki mogli się wprowadzić do własnego M. Inspirowały go kraje skandynawskie, skąd sam się wywodzi, gdzie taki model już funkcjonuje.

— To nasza pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce. Z emocjami czekamy na jej przyjęcie przez mieszkańców miasta i nabywców — mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Do wyboru

Emocje związane z przyjęciem przez nabywców wydają się zrozumiałe również z powodu strategii sprzedaży. W Polsce deweloperzy rzadko oferują lokale w standardzie pod klucz, a także te wymagają zaangażowania nabywcy w ustalenie szczegółowych rozwiązań. Koncepcja Vastinta zakłada zakup gotowego lokalu, do którego wystarczy wstawić własne meble.

Po obejrzeniu lokali klienci będą mogli dokonać wyboru według własnego gustu i możliwości finansowych. Deweloper przygotował mieszkania w trzech stylach oraz dwóch standardach wyposażenia. Styl klasyczny stawia na ponadczasową elegancję, inspirowany jest m.in. francuskim fin de siècle’em. Styl nowoczesny nawiązuje do przestrzeni industrialnej — mieszkania łączą w sobie minimalistyczną, czystą formę, dekoracje w surowym, fabrycznym stylu.

Styl skandynawski natomiast oferuje wnętrza w beżach, bielach i szarościach, a do wykończenia wykorzystuje drewno. Oddany do użytku etap inwestycji to zespół siedmiu budynków pięcio- i sześciopiętrowych. W ramach całego osiedla zostaną oddane do użytkowania 282 lokale — od kawalerek po penthouse’y. Największe będą miały powierzchnię ponad 100 m kw. i widok na wyspę Ołowiankę, Motławę i pierzeje historycznychkamienic w sąsiedztwie zabytkowego gdańskiego Żurawia.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Zainteresowanie rośnie

Paweł Sztejter, dyrektor działu mieszkaniowego w JLL, uważa, że standard pod klucz ma w Polsce szansę na coraz większą popularność. Przyczyną są zmieniające się preferencje kupujących.

— Kiedy w 2001 r. zrobiliśmy duże badanie konsumenckie, 97 proc. nabywców mieszkań odpowiedziało, że nie są zainteresowani kupnem mieszkania pod klucz. W podobnym badaniu powtórzonym cztery lata temu takie mieszkania chciało już kupić ponad 60 proc. — mówi Paweł Sztejter.

Jedną z przyczyn zmiany są pieniądze. Kiedyś szara strefa była większa, a zakup materiałów wykończeniowych bez faktury pozwalał na duże oszczędności. Dziś, nie mając oszczędności i kupując mieszkanie na kredyt, klient musi mieć gotówkę i na wkład własny (powyżej 20 proc. kosztu mieszkania), i na wykończenie (zwykle powyżej 15 proc.). W mieszkaniach sprzedawanych pod klucz koszt wykończenia jest kredytowany. W konsekwencji rośnie zdolność nabywcza, a wykończone mieszkania mogą być kupowane także przez mniej zamożnych nabywców, których stać tylko na wkład własny.

Jako korzyści kupowania mieszkań gotowych do wprowadzenia się od ręki Ewa Łydkowska, dyrektor marketingu Vastint Polska, wymienia też oszczędność na wynajmowaniu mieszkania zastępczego na czas prac wykończeniowych przy kupnie mieszkań w stanie deweloperskim. Nie ma też ryzyka opóźnień, a dzięki efektowi skali wyposażenie kupowane przez dewelopera jest tańsze. Ponadto wszystkie materiały, systemy i zabudowa stała mieszkań objęte są 2-letnią gwarancją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane