Vedia o negocjacjach w Chinach

KZ
opublikowano: 30-12-2010, 08:50

Spółka przedstawiła stan negocjacji z partnerem, działającym na terenie Chin.

Obecne ustalenia zakładają, że transakcja może przebiegać w następujący sposób:
• W lutym 2011 roku zostanie założona spółka do której partner chiński wniesie składniki majątkowe przedsiębiorstwa a VEDIA S.A. wniesie środki pieniężne.
• Powołana spółka będzie tak przygotowana pod względem prawnym, aby można ją było wprowadzić do Alternatywnego Systemu Obrotu NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Obie strony deklarują chęć wprowadzenia akcji nowej spółki do obrotu na rynku NewConnect..
• Zarząd Emitenta szacuje, że w marcu 2011 roku nowa spółka rozpocznie działalność. Niniejsza transakcja znajdzie odzwierciedlenie w skonsolidowanych wynikach finansowych od marca 2011 roku.

"W celu zapewnienia finansowania na niniejszy projekt Zarząd Emitenta ogłosił Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które umożliwi ewentualne pozyskanie środków z emisji akcji. Zarząd Emitenta informuje, że preferowaną formą finansowania tej transakcji jest częściowe finansowanie kapitałem własnym poprzez emisję akcji a częściowe finansowanie majątkiem obcym poprzez kredyt bankowy lub emisję obligacji. Preferowaną strukturą będzie sfinansowanie niniejszej transakcji w 33% z kapitału własnego i 67% z długu. Obecnie prowadzone są rozmowy, aby pozyskać środki" - głosi komunikat.

Emitent nie wyklucza, że opisana transakcja może nie dojść do skutku. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy, jednakże nie zostały podpisane jeszcze żadne wiążące umowy. Zarząd emitenta szacuje, że w ciągu 2-3 miesięcy zostaną zakończone rozmowy z nowym potencjalnym partnerem. Emitent zdecydował się na podanie tej informacji do publicznej wiadomości ze względu na jej potencjalnie duży wpływ na sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Zarząd VEDIA S.A. dodatkowo informuje, że opracowuje strategię rozwoju VEDIA S.A. Emitent będzie koncentrował się na zwiększaniu skali działalności poprzez wzrost liczby klientów, rozszerzenie asortymentu, profesjonalizacji procesów biznesowych i wzrost zdolności wytwórczych. Dokument przedstawiający główne założenia strategii i ich opis zostanie podany do publicznej wiadomości w styczniu 2011 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Vedia o negocjacjach w Chinach