Veniti nie wykonało prognoz

opublikowano: 14-02-2012, 12:10

Veniti, spółka, zajmująca się pośrednictwem w sprzedaży oferty turystycznej, osiągnęła w 2011 r. niższe przychody, niż zakładała.

Przychody wyniosły 3 mln zł, a nie 4 mln zł, jak prognozowano w Dokumencie Informacyjnym. Prognozy te podtrzymano w listopadzie przy okazji publikacji raportu za III kwartał.

- Wartość sprzedaży usług turystycznych osiągnięta przez spółkę w IV kwartale, w znaczący sposób zaważyła na ostatecznych wynikach sprzedaży osiągniętych przez spółkę w 2011 r. Ostatecznie spółka z przyczyn od niej niezależnych nie zrealizowała w 100% podanych do publicznej wiadomości prognoz wartości sprzedaży na rok 2011.
Emitent w przedstawionym Dokumencie informacyjnym, jako założenia ogólne do prognoz, przewidywał wzmocnienie kursu EUR/PLN w latach 2011-2012 do poziomu 4 i utrzymanie w całym okresie prognozy kursu na poziomie poniżej 4,4. Jednym z zasadniczych założeń była także realizacja 25% wartości otrzymanych zapytań ofertowych na wyjazdy motywacyjne pod marką EXCITERS Incentive Travel.
Wysoki kurs EUR/PLN utrzymujący się w IV kwartale, a także ogólna sytuacja gospodarcza i polityczna w kraju jak i na świecie spowodowała przesunięcie podpisania umów ze znaczącymi Klientami firmy, co przełożyło się bezpośrednio na realizację jedynie 15% wartości trzymanych zapytań - podano w komunikacie.

Spółka podtrzymuje jednak plan wyników na lata 2012-2013.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane