Verizon i AT&T działają mimo znacznego obciążenia sieci

Marek Druś
opublikowano: 11-09-2001, 19:23

Verizon Wireless, największy amerykański operator telefonii komórkowej poinformował, że mimo znacznego przeciążenia jego nowojorska sieć nadal działa. Wcześniej informowano, że sieci komórkowe w mieście praktycznie przestały funkcjonować.

Verizon ma jedną z nowojorskich central w budynku World Trade Center, który był we wtorek celem bezprecedensowego ataku terrorystycznego. Uderzenie dwóch samolotów pasażerskich w gmach spowodowało jego zawalenie. Centrala Verizon w budynku WTC obsługiwała ponad 40 tys. linii telefonicznych. Jak poinformował rzecznik spółki, urządzenia znajdujące się w podziemiach budynku WTC nadal są sprawne.

Wcześniej o znacznym przeciążeniu linii telefonicznych informowało AT&T. Sieć telefoniczna obsługiwana przez spółkę notują niemal dwukrotnie większe obciążenie niż zwykle.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Verizon i AT&T działają mimo znacznego obciążenia sieci