Vestor poleca akcje BZ WBK

opublikowano: 26-02-2018, 22:00

Michał Fidelus, szef działu analiz Vestor DM, w raporcie z 21 lutego wydał rekomendację „kupuj” dla akcji BZ WBK.

Michał Fidelus, szef działu analiz Vestor DM, w raporcie z 21 lutego wydał rekomendację „kupuj” dla akcji BZ WBK. Do tej pory zalecenie brzmiało „akumuluj”. 12-miesięczna cena docelowa została jednak obniżona z 442 do 436 zł, co jest konsekwencją aktualizacji prognoz na lata 2018-19 (nieznacznej, bo o 3 proc. na poziomie zysku netto) po rezultatach za IV kwartał 2017 r. i ocenie perspektyw przez zarząd. Analityk zwiększył jednocześnie oczekiwaną stopę wypłaty dywidendy do 30 proc. i podkreśla, że BZ WBK pozostaje jednym z najbardziej zyskownych banków w Polsce, z prognozowanym zwrotem z kapitału własnego w latach 2018-19 na poziomie 11-11,3 proc. wobec 9,6-10,5-procentowej mediany w sektorze.

Michał Fidelus dodaje, że bank ma najlepszy w branży profil dochodu do ryzyka (mierzony wskaźnikiem marży odsetkowej netto oraz kosztu ryzyka) i korzysta na konsolidacji, która w długim terminie powinna pozytywnie wpłynąć na zyski. BZ WBK jest w trakcie przejmowaniaDeutsche Banku Polska. Analityk Vestora podkreśla, że bank jest co prawda narażony na ryzyko przewalutowania kredytów frankowych, ale w porównaniu z konkurentami poniesie relatywnie niższe koszty ewentualnej operacji. Vestor przez ostatnich 12 miesięcy nie był stroną jakiejkolwiek umowy z BZ WBK i nie posiada instrumentów banku w ilości stanowiącej co najmniej 5 proc. kapitału. Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji przesłanej mediom 26 lutego. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu