Victoria idzie na giełdę po prestiż

KSA
opublikowano: 02-04-2008, 00:00

W połowie kwietnia na New

W połowie kwietnia na New

Connect zadebiutuje spółka

świadcząca usługi wyceny

i księgowania aktywów

inwestycyjnych.

Victoria Asset Operation Centre przekonuje, że jest pionierem na polskim rynku.

— Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że jesteśmy pierwszą tego typu firmą w Polsce, podczas gdy na Zachodzie 80 proc. firm zarządzających aktywami finansowymi outsourcinguje usługi wyceny, księgowania i raportowania — mówi Katarzyna Koźmin, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Victorii.

Spółka skupi się na świadczeniu usług tzw. middle i back office, począwszy od uzgodnienia i potwierdzenia zawartych transakcji, poprzez nadzór nad rozliczeniem, wycenę instrumentów oraz ewidencję wyceny w księgach rachunkowych, kończąc na szczegółowej sprawozdawczości stanu inwestycji.

— Zarządzający funduszami zwykle chcą mieć jak najmniej wspólnego z księgowością — twierdzi Katarzyna Koźmin.

Victoria chce przekonać do swoich usług dwie grupy funduszy: duże, którym zależy na jakości, i małe, które zwracają uwagę na cenę i mini- malizację kosztów stałych. Katarzyna Koźmin wyło- wiła już z rynku 12 specjali- stów. Do końca roku ma ich być 15.

— Sami zdobywaliśmy doświadczenie w korporacjach i wiemy, że po jakimś czasie taka praca z różnych względów przestaje dawać satysfakcję. Dlatego nie martwimy się o pozyskanie kadry — mówi prezes Victorii.

Spółka powinna rozpocząć działalność operacyjną w połowie roku. Obecnie kończy przetarg na system informatyczny. Jego zakup i rozruch sfinansuje dzięki ofercie prywatnej, z której uzyskała nieco ponad 3 mln zł. Zarząd szacuje, że ten rok zakończy się dla Victorii na plusie, przy około mln zł przychodów. Zysk za 2009 r. chce częściowo przeznaczyć na wypłatę dywidendy.

Spółka chce zadebiutować na New Connect 15 kwietnia. Nie planuje na razie kolejnej emisji akcji.

— Chodziło nam przede wszystkim o prestiż i uwiarygodnienie działalności — mówi Katarzyna Koźmin.

Papiery w posiadaniu głównych akcjonariuszy objęte są przynajmniej rocznym zakazem handlu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu