Vidnexus kupił gapowiczów od PKP

ET
29-11-2010, 10:32

Windykator upomni się o niezapłacone kary sprzed siedmiu lat. Za miesiąc zwołuje walne. Będzie emisja.

Uwaga gapowicze, którzy na początku tej dekady nie zapłacili kary za jazdę pociągiem bez biletu. Kolej jest może nierychliwa, ale zaległych mandatów nie daruje. W miniony czwartek PKP sprzedały jeden pakiet wierzytelności Giełdzie Praw Majątkowych Vindexus, a drugi zleciły do zwindykowania. Łączna wartość wynosi około 70 mln zł. Dłużników jest 140 tys.

— Nabycie tych wierzytelności będzie swoistym testem dla struktury i organizacji naszej firmy. Nigdy wcześniej nie obsługiwaliśmy tak dużej liczby dłużników — mówi Jerzy Kulsza, prezes GPM Vindexus, spółki notowanej na GPW.

To również pierwsze tego typu zlecenie oraz nabytek windykatora. Niemal równocześnie z informacją o transakcjach z PKP spółka podała komunikat o nadzwyczajnym walnym, które zwołuje na 22 grudnia. Najważniejszy punkt zgromadzenia — zgoda akcjonariuszy na podwyższenie kapitałów. W zasadzie zgoda na emisję już jest. Pakiet kontrolny Vindexusa należy do Jana Kuchno, który ma 46,9 proc. akcji spółki. Po emisji jego udział nieznacznie spadnie, ponieważ obecni akcjonariusze zostaną pozbawieni prawa poboru do nowych akcji.

— Chcemy uplasować milion akcji — mówi Jerzy Kulesza.

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu

Kto nie zapłacił kary, będzie miał do czynienia z firmą Vidnexus.
Zobacz więcej

Kto nie zapłacił kary, będzie miał do czynienia z firmą Vidnexus.

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Vidnexus kupił gapowiczów od PKP