Vodafone pozwał Deutsche Telekom

MD,BLOOMBERG
opublikowano: 2007-11-21 00:00

Vodafone Group uzyskał w sądzie tymczasowy nakaz, który może zmusić Deutsche Telekom do wycofania ze sprzedaży iPhone’ów w gorącym, świątecznym okresie.

— Chcemy, aby sąd określił, czy legalna jest sprzedaż urządzenia, z którego można korzystać tylko w jednej sieci telekomunikacyjnej — powiedział Jens Kuerten, rzecznik Vodafone. Brytyjska spółka domaga się usunięcia oprogramowania, które zmusza nabywców produkowanych przez Apple smartfonów do korzystania z sieci T-Mobile, należącej do Deutsche Telekom. Ma on prawo do wyłącznej dystrybucji iPhone’ów w Niemczech. Deutsche Telekom zaczął sprzedawać smartfony 9 listopada. T-Mobile to największy operator komórkowy w Niemczech. Ma ponad 34 mln klientów.