Volare Drony kręci filmy z góry

opublikowano: 12-06-2015, 00:00

Jak zamienić pasję latania w biznes? Sprawdza to zespół Volare Drony, który wyszedł z ofertą filmowania… z lotu ptaka.

Popularność dronów rośnie w błyskawicznym tempie, a dla bezzałogowych statków powietrznych wyszukiwane są coraz to nowe możliwości zastosowania. Zainteresował się nimi również zespół Volare Drony z Białegostoku, który przeznaczył oszczędności na zakup sprzętu i wyposażył drony w kamery o wysokiej rozdzielczości oraz aparaty dostosowane do robienia zdjęć lotniczych. I postanowił zaoferować usługi filmowania „z góry”. Działalność zaczyna od nagrywania dużych eventów, np. zjazdów motocyklowych czy samochodowych, imprez miejskich, wydarzeń sportowych.

— Działamy od niedawna, ale już pracowaliśmy przy kilku wydarzeniach, kolejne mamy już zaplanowane — zaznacza Bogumił Janiszewski, współzałożyciel Volare Drony. Zespół stawia też na współpracę z agencjami marketingowymi i reklamowymi, produkującymi filmy promocyjne.

A w przyszłości, po uzyskaniu wymaganych certyfikatów, Volare Drony chce też zaangażować się w tworzenie numerycznych modeli terenu oraz „wirtualnych spacerów”, przydatnych np. deweloperom czy właścicielom terenów, przygotowywanych choćby pod inwestycje budowlane. Twórcy tego biznesu myślą też o współpracy z firmami inżynierskimi, geodetami, architektami. Na razie działają pod dachem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu