Czytasz dzięki

Volkswagen blisko współpracy z Fordem w autach elektrycznych

opublikowano: 13-06-2019, 11:54

Prezes Herbert Diess powiedział, że Volkswagen jest bliski zawarcia porozumienia z Fordem w sprawie współpracy przy technologii aut elektrycznych i autonomicznych.

Podczas spotkania w centrali firmy Diess powiedział menedżerom Volkswagena, że rozmowy z Fordem „przebiegają dobrze” i są bliskie sfinalizowania. Szef największego europejskiego producenta aut podkreślił, że współpraca z Amerykanami i wprowadzenie na giełdę biznesu ciężarówek Traton SE, to dwie inicjatywy, które mogą pomóc Volkswagenowi w sytuacji pogorszenia sprzedaży aut, szczególnie na chińskim rynku. Liczy także na to, że spowodują wzrost wartości rynkowej koncernu. To ważne w obliczu zbliżającej się konsolidacji branży, podkreślił Diess.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane