Volkswagen chce ponad 100 mln EUR od byłego dostawcy

opublikowano: 07-01-2020, 10:54

Volkswagen domaga się ponad 100 mln EUR na rzecz spółki zależnej Skoda za straty spowodowane przez dostawcę części, firmę Prevent, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że sprawa dotyczy wydarzeń z 2016 roku kiedy dwaj dostawcy części dla koncernu, przejęci niedawno przez Prevent, wstrzymali wysyłkę podzespołów chcąc wymusić w ten sposób zgodę Volkswagena na podwyższenie cen. Koncern twierdzi, że spowodowało to straty w produkcji w jego sześciu fabrykach w Niemczech. Jednak pierwszy pozew złożył w sądzie w Brunszwiku na rzecz czeskiej Skody. Ujawnił, że wyższy sąd w Dreźnie zdecyduje, które sądy będą odpowiednie do rozpatrzenia innych pozwów o odszkodowanie.

Zobacz więcej

Fabryka Volkswagena (fot. Bloomberg)

Reuters przypomina, że w listopadzie ubiegłego roku Prevent wystąpił z roszczeniami wobec Volkswagena na kwotę ponad 750 mln USD.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy