Volkswagen nadal myśli o wprowadzeniu Porsche na giełdę

opublikowano: 07-12-2021, 19:13

Volkswagen wciąż rozważa, czy nie zdobyć pieniędzy na przejście na napęd elektryczny sprzedając akcje Porsche na giełdzie, informuje Reuters powołują się na anonimowe źródła.

Agencja przypomina, że spekulacje o wprowadzeniu Porsche na giełdę trwają od dłuższego czasu. Informatorzy Reutersa twierdzą, że decyzja nadal nie zapadła, a przeszkodą jest skomplikowana struktura właścicielska.

Rodziny Piech i Porsche kontrolują spółkę Porsche SE, która jest największym akcjonariuszem Volkswagena. Mają 31,4 proc. jego akcji, a poprzez Porsche SE dysponują 53,3 proc. głosów na walnym. Reuters przypomina, że według Handelsblatt rodziny rozważały sprzedaż części akcji Volkswagena, aby pozyskać pieniądze na zakup dużego pakietu akcji Porsche w przypadku jego pierwotnej oferty publicznej. Wartość rynkowa producenta aut sportowych szacowana jest na 45-90 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane