Volkswagen odkupi auta z silnikami diesla

opublikowano: 29-03-2018, 12:20
aktualizacja: 29-03-2018, 12:21

Volkswagen poinformował, że zaoferuje odkupienie aut z silnikami diesla, jeśli niemieckie miasta wprowadzą ich zakaz, podaje Reuters.

Niemieckie miasta od lutego mają prawo wprowadzić zakaz jazdy dla aut z silnikami diesla na swoich ulicach. Wiele miast w Niemczech ma problem w związku z przekroczonymi normami unijnymi dotyczącymi zanieczyszczenia powietrza.

Zobacz więcej

Volkswagen

Bloomberg

Volkswagen zapowiedział, że zaoferuje odkupienie pojazdów marki VW z silnikami diesla zakupionymi w okresie od 1 kwietnia do końca 2018 r. w przypadku wprowadzenia przez miasto zamieszkania lub pracy osoby, która zakupiła auto. Z takiej możliwości będzie można skorzystać przez okres trzech lat od daty kupna.

Należąca do grupy Volkswagena Skoda obejmuje gwarancją odkupu samochody zakupione pomiędzy 1 kwietnia a końcem czerwca. Skody będzie można zwrócić jednak w ciągu czterech lat od daty zakupu w przypadku wprowadzenia dieslowego zakazu. Audi tymczasem podobną ofertą obejmuje auta sprzedane w leasingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu