Volkswagen planuje zmianę logo

opublikowano: 17-04-2018, 07:50
aktualizacja: 17-04-2018, 07:52

Volkswagen chce podkreślić przejście do ery aut elektrycznych zmianą logo marki.

Nowe logo największego niemieckiego koncernu motoryzacyjnego ma zostać zaprezentowane w przyszłym roku, wraz z rozpoczęciem promocji elektrycznych samochodów spółki. Ostatni raz było zmienione w 2012 roku. Jochen Sengpiehl, szef marketingu powiedział, że zmiana nie będzie widoczna tylko na przodzie aut, ale także na ekranach smartfonów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Marka nie jest w dobrej formie w porównaniu z poprzednimi latami – przyznał Sengpiehl, wskazując iż straciła część emocjonalnej atrakcyjności z powodu prób stania się „zbyt niemiecką”. – Nie chodzi jedynie o skandal dotyczący silników diesla – podkreślił.

Volkswagen zamierza zwiększyć wykorzystanie mediów cyfrowych i serwisów społecznościowych do promocji marki. Sengpiehl powiedział, że celem jest uczynienie marki „bardziej dostępną i mniej sztywną”, a także podkreśleniu innowacyjności aut spółki, co miałoby uzasadniać wyższą cenę volkswagenów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu