Volkswagen porzuca slogan

DI
opublikowano: 23-12-2015, 17:47

Koncern w nadchodzącej kampanii reklamowej nie będzie używał sloganu „Das Auto”, podaje agencja Reuters.

Niemiecki producent samochodów, który próbuje otrząsnąć się po skandalu związanym z pomiarem emisji spalin i w najbliższej kampanii reklamowej zrezygnuje z umieszczenia sloganu „Das Auto” pod znakiem marki. Informację potwierdził rzecznik Volkswagena.    

Bloomberg

Slogan który wprowadził w 2007 r. poprzedni prezes Martin Winterkorn, przyciągał uwagę swoją prostotą. Winterkorn jest menedżerem, na którego spadły największe gromy po wybuchnięciu afery związanej z instalowaniem w samochodach Volkswagena oprogramowania pozwalającego na manipulowanie pomiarem emisji spalin i zaniżanie pomiaru emisji tlenku azotu.    

Reuters donosi, że nowa kampania była omawiana w zeszłym tygodniu na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami, w którym uczestniczyło 2 tys. menedżerów koncernu. Volkswagen chce ponoć pokazać pokorę, a slogan „Das Auto” uznano za zbyt pretensjonalny.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane