Czytasz dzięki

Volkswagen przyspiesza z „elektrykami”

opublikowano: 27-12-2019, 13:07

Największy niemiecki koncern motoryzacyjny ogłosił, że osiągnie przed terminem cele dotyczące produkcji aut elektrycznych, donosi Reuters.

W piątek Volkswagen poinformował, że wyprodukuje 1 mln elektrycznych samochodów już do końca 2023 roku. Oznacza to osiągnięcie deklarowanego wcześniej celu aż dwa lata przed terminem. Niemiecki koncern ogłosił w piątek, że zamierza wyprodukować 1,5 mln samochodów elektrycznych do 2025 roku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Thomas Ulbrich, członek władz Volkswagena odpowiedzialny za elektromobilność podkreślił, że 2020 rok będzie kluczowy jeśli chodzi o transformację spółki. Podkreśla, że „elektryczna ofensywa” Volkswagena stanie się „widoczna na drogach”.

Plan niemieckiego koncernu opiera się przede wszystkim na ekspansji platformy MEB, na bazie której powstają elektryczne auta spółki. Pierwszym jest ID.3, którego produkcja ruszyła we wrześniu w Zwickau. Pierwsze dostawy aut, na które spółka ma już 73 tys. zamówień, mogą ruszyć dopiero latem.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy