Volkswagen tnie prognozy dla rynku motoryzacyjnego

WST, Reuters
opublikowano: 24-01-2010, 12:12

Volkswagen, niemiecki producent samochodów i największy przedstawiciel sektora motoryzacyjnego w Europie obniżył aż o 67  mln sztuk prognozę globalnej sprzedaży aut (szacunki dotyczą całego rynku, nie tylko VW – przyp. red.) do roku 2018 – donosi tygodnik Automobilwoche, powołując się na notatkę skierowaną do władz spółki.

„Oznacza to stratę dla branży motoryzacyjnej, w skali świata, jakby jednego roku kalendarzowego” – stwierdził Detlef Witting, senior manager w VW, wcześniej szef sprzedaży w koncernie.

"Może doprowadzić to do trwałego obniżenie dostaw do klientów w porównaniu z poprzednim planem, jak i wpłynąć na niższy wynik finansowy” – dodał Witting.

Tygodnik nie ujawnia, jakie przyczyny legły u podstaw weryfikacji wcześniejszych szacunków koncernu.

Według raportu, szef zarządzający Martin Winterkom podtrzymał swój cel, zdetronizowania japońskiej Toyoty w rankingu największych producentów aut do 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Reuters

Polecane