Volkswagen wyda miliardy na Porsche

opublikowano: 20-07-2009, 10:10

Rada nadzorcza Porsche zgodzi się na przejęcie firmy przez Volkswagena – informuje „Rzeczpospolita”, powołując się na „Der Spiegel”.

Informacje niemieckiego tygodnika są o tyle zaskakujące, że to mniejsza z firm - Porsche miała był głównym kandydatem do wykupienia gigantycznego Volkswagena. 11,8 mld euro - ma być warta transakcja przejęcia producenta słynnych sportowych aut przez Volkswagena – pisze na łamach „Rz” Danuta Walewska.

Przejmowanie odbędzie się dwuetapowo. Początkowo VW wykupi 49,9 proc. Porsche, po jakimś czasie dokupi resztę i w ten sposób stworzy grupę, w której skład będzie wchodziło dziesięć marek samochodowych. Taki układ pozwoli Porsche spłacić swoje zadłużenie, które przekroczyło już 10 mld euro. Dzisiaj do Porsche należy bezpośrednio 51 proc. Volkswagena oraz niebezpośrednio dalsze 24 proc.

W ramach transakcji odejdzie prezes Porsche Wendelin Wiedeking, który otrzyma rekordową odprawę w wysokości 100 mln euro. Na jego miejsce przyjdzie szef działu produkcji w Porsche Michael Macht.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Volkswagen wyda miliardy na Porsche