Volvo chce inwestować w Polsce również poza offsetem

Marek Druś
28-11-2002, 15:48

Volvo będzie inwestować w Polsce bez względu na rozstrzygnięcie przetargu na samolot wielozadaniowy. Szwedzki koncern bierze udział w ofercie offsetowej Gripena, do którego produkuje silniki.

- Volvo jest zainteresowane funkcjonowaniem zarówno w ramach propozycji offsetowej jak i poza nią. Dla nas bardzo ważna jest obecność również w innych obszarach – powiedział Leif Johansson, dyrektor wykonawczy Volvo.

Szwedzki koncern szacuje wielkość swoich inwestycji w Polsce przez ostatnie pięć lat na 75-80 mln EUR. W Centrum Przemysłowym Volvo Polska we Wrocławiu, zajmującym się głównie produkcją autobusów, uruchomiono w drugiej połowie tego roku produkcję maszyn budowlanych. Jedynie ta inwestycja pochłonęła 5 mln USD.

- Gdyby samolot Gripen został zakupiony przez Polskę, to zdecydowanie wzmocniłoby to naszą obecność w Polsce. Obszar inwestycji, o których mówimy, to przede wszystkim sektor ciężkiego sprzętu budowlanego – mówił w czwartek Leif Johansson.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Volvo chce inwestować w Polsce również poza offsetem