VP Polska Solidna pozycja z papieru

MAB
opublikowano: 15-12-2008, 00:00

LIDERZY W REGIONACH lUBUSKIE

1

Historia grupy VP sięga 1896 r., kiedy to Hubert Kurz, pradziadek obecnych właścicieli, otworzył w Monachium firmę produkującą i przetwarzającą papier. Właśnie VP w 1906 r. opatentowało popularne do dziś torby papierowe z uchwytami.

W Polsce firma działa od 2004 r., a na siedzibę wybrała Żagań. Krajowy oddział od początku specjalizuje się w wytwarzaniu materiałów papierowych, wykorzystywanych przez firmy kurierskie. Firma zaczynała od jednej prostej maszyny, ustawionej w hali magazynowej dawnej fabryki zamrażarek. W krótkim czasie poszerzyła park maszynowy i przeniosła się do innej hali produkcyjnej.

— VP Polska produkuje przede wszystkim tzw. przylgi kurierskie, czyli różnorodne koperty ochronne i naklejki wykorzystywane przez firmy doręczające przesyłki. W ofercie mamy również torby papierowe oraz materiały do sterylizacji — wymienia Holger Köhn, wiceprezes firmy.

Jednym z największych osiągnięć firmy w Polsce było zawarcie w 2008 r. kontraktu na dostawy materiałów dla Poczty Polskiej. Ugruntował on pozycję VP na polskim rynku.

— Współpracujemy z czołowymi firmami kurierskimi w kraju i dostarczamy nasze produkty kilku pocztom narodowym w całej Europie — chwali się Holger Köhn.

W ostatnich miesiącach firma zainwestowała w powiększenie powierzchni magazynowej oraz parku maszynowego. Działalności VP Polska nie ułatwia duża konkurencja na granicy wojny cenowej. Mimo to firmie udaje się stale zwiększać sprzedaż. Rośnie również zatrudnienie, które wynosi teraz 65 osób.

Strategia

VP inwestuje w systematyczne podnoszenie wydajności przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu