W 2001 r. Kolporter zarobi 750 mln zł

Małgorzata Birnbaum
opublikowano: 20-02-2001, 00:00

W 2001 r. Kolporter zarobi 750 mln zł

W ubiegłym roku Kolporter, największy prywatny dystrybutor prasy, zanotował przychody wysokości 631,7 mln zł.

Kolporter, który ma wyłączność na dostawę prasy do wszystkich sieci hipermarketów i niektórych supermarketów, zwiększył udział w rynku z 25 proc. do 27 proc.

— Analitycy przewidują, że w tym roku rynek tracić będą firmy słabe. Być może uda nam się dzięki temu przekroczyć magiczną granicę 30 proc. — mówi Krzysztof Klicki, prezes Kolportera.

W 2001 roku prognozy przewidują wzrost obrotów do 750 mln zł. Rośnie też grupa Kolportera. Kolporter Service, który zajmuje się dystrybucją towarów pozaprasowych, np. produktów sieci telekomunikacyjnych, osiągnął w 2000 roku 90-proc. wzrost przychodów. W październiku zaczął działalność Kolporter Invest — organizator szkoleń. Jeszcze w tym roku samodzielną firmą stanie się zakład informatyki.

— Nie będziemy sprzedawać naszego know-how firmom działającym na rynku prasowym, lecz proponować rozwiązania firmom pozaprasowym — zapowiada Krzysztof Klicki.

W tym roku Kolporter chce inwestować w rozbudowę Saloników Prasowych. Firma ma ich obecnie 200, ale w ciągu trzech lat ich liczba ma wzrosnąć do 3 tys. Kolporter planuje też stworzenie stoisk patronackich. Na razie jednak szczegóły projektu objęte są tajemnicą. Inwestycje firma pokryje ze środków własnych. MB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Birnbaum

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / W 2001 r. Kolporter zarobi 750 mln zł