W 2080 r. zabraknie kawy na świecie

AD, Yahoo
06-09-2016, 11:11

Zła wiadomość dla wszystkich, którzy bez małej czarnej nie wyobrażają sobie poranka: do 2080 r. znikną na świecie wszelkie uprawy kawy. Tak przynajmniej uważa australijski Instytut Klimatyczny.

Według Instytutu Klimatycznego z siedzibą w Sydney z powodu wpływu czynników klimatycznych liczba upraw kawy na świecie zmniejszy się już do 2050 r. o połowę. Bezpośrednią przyczyną tego zjawiska ma być według klimatologów postępująca ekspansja chorób wyniszczających plantacje, takich jak grzyby czy szkodniki w postaci kornika ziaren kawowych (Hypothenemus hampei). 

Instytut ostrzega jednocześnie, że te czynniki wpływają na uprawy kawy już dzisiaj obniżając stale jakość ziaren, przez co również końcową jakość sporządzanego z nich naparu.

Całkowity zanik upraw uderzy jednak zdaniem ekspertów nie tylko w kawoszy, ale przede wszystkim w osoby zatrudnione w biznesie kawowym, począwszy od najuboższych rolników, po przetwórców, dystrybutorów i restauratorów aromatycznych ziaren.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Yahoo

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / W 2080 r. zabraknie kawy na świecie