W ALK o praniu pieniędzy

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 19-05-2014, 00:00

Akademia Leona Koźmińskiego i Citi Service Center Poland uruchamiają pierwsze studia poświęcone przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

W Polsce nie było dotychczas specjalistycznej edukacji w tym zakresie.

— Absolwenci zdobędą kwalifikacjeposzukiwane w świecie międzynarodowych finansów, a dzięki spotkaniom z praktykami z Citi poznają praktyczne ich zastosowanie. Nasza uczelnia jest pierwszą w Polsce i w tej części Europy, która zaoferuje taką specjalność — informuje dr Paweł Mielcarz z Akademii Leona Koźmińskiego.

Oficjalna nazwa specjalizacji to „International Banking AML Track”. Będzie ją można uzyskać na kierunku Finance and Accounting na studiach II stopnia. W ramach dwuletniej nauki studenci będą uczestniczyli m.in. w zajęciach z przedmiotów Anti Money Laundering, Compliance i Financial Crime. Specjaliści AML z Citi podzielą się swoją ekspercką wiedzą, wykorzystując przykłady ze świata finansów, a najlepsi studenci będą mogli obyć letnie praktyki w dziale AML w Citi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu