W Azji dominował popyt

MD
opublikowano: 04-02-2009, 09:10

Na azjatyckich rynkach akcji wzrosty. W  Tokio giełda odbiła w górę po trzech spadkach z rzędu.

Nastroje poprawiły wzrosty na Wall Street i lepsze niż oczekiwano dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. W Tokio Nikkei rósł na zamknięciu o 2,7 proc., Topix zyskał 2,5 proc. Średni wskaźnik cena/zysk dla spółek wchodzących w skład pierwszego z indeksów wynosi 25,8 wobec 12,8 dla spółek wchodzących w skład S&P500. W środę drożały akcje producentów miedzi, m.in. Sumitomo Metal Mining, po wzroście cen metalu na światowych rynkach. Wzrost notowań ropy zwiększył zainteresowanie akcjami spółek naftowych, rósł kurs m.in. Inpex. Zgoda Senatu USA na ulgi podatkowe dla kupujących nowe auta wywołała popyt na akcje koncernów motoryzacyjnych, m.in. Hondy.

Na pozostałych rynkach regionu dominował popyt. W Seulu sesja zakończyła się 2,8 proc. wzrostem. W Szanghaju główny indeks zyskał 2,3 proc. Niemal tyle samo rósł na kilka minut przed zamknięciem główny indeks w Hongkongu. W Singapurze na mniej niż godzinę przed zamknięciem giełda rosła o 0,2 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane