W Azji ponownie dominowały wzrosty

Przemek Barankiewicz
22-06-2001, 08:44

Indeksy większości azjatyckich giełd wzrosły w piątek. W Japonii popyt skoncentrował się na akcjach eksporterów, których sprzedaż powinna rosnąć z powodu słabego jena.

Waluta japońska osiągnęła najniższy poziom do dolara od dwóch miesięcy. Informacja pozytywnie wpłynęła na notowania m.in. Fuji, Sony i Canon. Zyskali akcjonariusze Nippon Telegraph & Telephone po tym, jak władze amerykańskie zadecydowały o nieodnawianiu umowy handlowej z Japonią, zmuszającą spółkę do większych zakupów w USA.

W Seulu do zwyżki indeksu Kospi przyczynił się SK Telecom. Spółka planuje wzmożony wykup akcji własnych. Dużo gorsze nastroje panowały na Tajwanie. Inwestorów rozczarowała informacja rządu, że eksport części elektronicznych spadł trzeci miesiąc z rzędu. W Singapurze poważnie zwyżkowały akcje banków, czego powodem są spekulacje o konsolidacji w sektorze finansowym.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Azji ponownie dominowały wzrosty