W Azji spadki cen akcji

MD
18-11-2008, 08:15

Na azjatyckich giełdach dominowała we  wtorek podaż. W Tokio przecena nastąpiła po dwóch wzrostowych sesjach. 

Największa giełda regionu zakończyła sesję 2,3 proc. spadkiem średniej Nikkei i 1,8 proc. zniżką indeksu Topix. Najmocniej taniały akcje deweloperów. Inwestorzy obawiają się dalszego pogorszenia ich wyników w związku ze spadkiem cen nieruchomości. W tym roku, głównie z powodu utrudnionego dostępu do kredytu, zbankrutowało już 21 spółek branży. Kurs Mitsubishi Estate Co., drugiego japońskiego dewelopera, spadł o ponad 8 proc. W grupie najmocniej przecenionych spółek znalazł się także Sony Financial Holdings, operator piątej japońskiej spółki ubezpieczeniowej. Spadek notowań ropy zwiększył tymczasem popyt na akcje Oji Paper, który jest największym japońskim konsumentem ropy o wysokiej zawartości siarki.

Na pozostałych rynkach region także dominowała podaż. W Hongkongu na godzinę przed końcem sesji, a w Szanghaju na mniej niż pół godziny przed zamknięciem główne indeksy spadały o ponad 5,5 proc. W Seulu sesja zakończyła się 3,9 proc. zniżką. W Singapurze na ok. 1,5 godziny przed zamknięciem główny indeks spadał o ok. 3 proc.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / W Azji spadki cen akcji