Czytasz dzięki

W centrum Florencji jeść można tylko idąc

  • DI
opublikowano: 04-09-2018, 22:00

Władze Florencji zabroniły siadania z prowiantem bądź jedzeniem kupionym na wynos w ścisłym historycznym centrum.

To oznacza, że w rejonie miasta obleganym przez turystów jeść można tylko idąc. Rozporządzenie podpisane przez burmistrza Dario Nardellę dotyczy zakazu zatrzymywania się i siadania z jedzeniem na schodach, chodnikach, na progach sklepów i lokali gastronomicznych, domów mieszkalnych i na krawężnikach.

Takie „biwaki”, nawet najkrótsze, zabronione są w porze obiadu, między godziną 12 a 15, oraz kolacji, czyli od godz. 18 do 22. Zakaz obejmuje rejon pełnej lokali gastronomicznych via dei Neri, a także Piazzale degli Uffizi, Piazza del Grano i Via della Ninna. Znajdują się tam Galeria Uffizi i Most Złotników. Na właścicieli lokali, sprzedających jedzenie na wynos, nałożono obowiązek wywieszania w nich treści rozporządzenia po włosku i angielsku.

Obszar, na którym wprowadzono zakaz, znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO. Kara za jego złamanie wynosi od 150 do 500 EUR. W ubiegłum roku burmistrz nakazał służbom miejskim polewać schody kościołów i chodniki w historycznym centrum w porze obiadowej również po to, by uniemożliwić turystom siadanie na nich z prowiantem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane