W Chinach kwitnie mysi biznes

opublikowano: 02-04-2019, 22:00

17 tys. USD — tyle może kosztować para genetycznie modyfikowanych gryzoni laboratoryjnych w południowej części Państwa Środka.

Popyt na nie windują ambicje prezydenta Xi Jinpinga, który chce, aby do 2025 r. kraj stał się biomedyczną potęgą — poinformował Bloomberg. Szacuje się, że globalny rynek myszy laboratoryjnych będzie rósł w tempie 7,5 rocznie, osiągając w 2022 r. wartość 1,59 mld USD. W Cygen Biosciences w Guangzhou, laboratorium, w którym hodowane są te małe zwierzątka na potrzeby badań, w wolnym od wszelkich patogenów środowisku żyje około 8 tys. myszy i 2,5 tys. szczurów. Na potrzeby hodowli na zamówienie firma przerobiła również byłą fabrykę ubrań niedaleko Szanghaju. Myszy i szczury są sprzedawane uniwersytetom i firmom farmaceutycznym, które prowadzą zarówno proste badania naukowe, jak też skomplikowane prace nad rozwojem nowych leków. Od 2013 r. w UE sprzedaż kosmetyków testowanych na zwierzętach jest zabroniona, dozwolone są jednak (na określonych warunkach) eksperymenty na zwierzętach w celach medycznych i naukowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane