W Chinach kwitnie mysi biznes

opublikowano: 02-04-2019, 22:00

17 tys. USD — tyle może kosztować para genetycznie modyfikowanych gryzoni laboratoryjnych w południowej części Państwa Środka.

Popyt na nie windują ambicje prezydenta Xi Jinpinga, który chce, aby do 2025 r. kraj stał się biomedyczną potęgą — poinformował Bloomberg. Szacuje się, że globalny rynek myszy laboratoryjnych będzie rósł w tempie 7,5 rocznie, osiągając w 2022 r. wartość 1,59 mld USD. W Cygen Biosciences w Guangzhou, laboratorium, w którym hodowane są te małe zwierzątka na potrzeby badań, w wolnym od wszelkich patogenów środowisku żyje około 8 tys. myszy i 2,5 tys. szczurów. Na potrzeby hodowli na zamówienie firma przerobiła również byłą fabrykę ubrań niedaleko Szanghaju. Myszy i szczury są sprzedawane uniwersytetom i firmom farmaceutycznym, które prowadzą zarówno proste badania naukowe, jak też skomplikowane prace nad rozwojem nowych leków. Od 2013 r. w UE sprzedaż kosmetyków testowanych na zwierzętach jest zabroniona, dozwolone są jednak (na określonych warunkach) eksperymenty na zwierzętach w celach medycznych i naukowych.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy