W Chrzanowskiem jak w Prowansji

DI, PAP
opublikowano: 14-03-2012, 06:39

Jest szansa, że jeszcze w tym roku hektary nieużytków, szpecących powiat chrzanowski, zamienią się w pachnące, lawendowe dywany, zapowiada “Dziennik Polski”.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” stara się o unijne pieniądze na zagospodarowanie ugorów, które mogłyby wyglądać jak tereny w Prowansji.

Pomysł ma poparcie pszczelarzy. Te rośliny są nie tylko piękne ale i pożyteczne. Pszczoły zrobiłyby z nich smakowity miód.

Jerzy Kasprzyk, prezes LGD „Partnerstwo na Jurze”, liczy, że dzięki lawendowym polom uda mu się przywrócić lata świetności pszczelarzy. – Nawiązaliśmy współpracę z lokalną grupą działania w austriackim Pischelsdorfie. To właśnie oni podpowiedzieli nam, jak zagospodarować nieużytki, mówi Kasprzyk.

Czeka na ostateczne wytyczne od austriackich przyjaciół, by wspólnie z nimi stworzyć projekt umożliwiający sięgnięcie po pieniądze z Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane