W Cukrowni Kruszwica powstaje silos na cukier

opublikowano: 18-05-2007, 20:02

W ciągu najbliższych 12 miesięcy w oddziale Krajowej Spółki Cukrowej SA (KSC) - Cukrownia Kruszwica (woj. kujawsko-pomorskie) - powstanie silos na cukier. Umowę o jego budowie podpisały KSC i firma Chemadex SA - poinformował w piątek zarząd KSC.

"Zgodnie z umową, w ciągu 12 miesięcy na terenie Oddziału KSC Cukrownia Kruszwica zostanie wybudowany i oddany do użytku nowy silos o średnicy 46 m i wysokości 61 m. Umożliwi magazynowanie 60 tys. ton cukru i będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce i największym w całej Krajowej Spółce Cukrowej SA" - powiedział PAP Łukasz Wróblewski, rzecznik prasowy KSC.

"Przedsięwzięcie stanowi kolejny etap rozbudowy Cukrowni Kruszwica oraz jeden z elementów wdrażanego od 2005 r. przez KSC kompleksowego programu modernizacji polskich cukrowni. Na jego realizację spółka przeznaczyła do tej pory blisko 300 mln zł, a zakłada on m.in. inwestycje w park maszynowy, energetykę oraz cyfrowe systemy sterowania produkcją" - dodał Wróblewski.

Krajowa Spółka Cukrowa SA w Toruniu powstała w 2002 roku i jest największym w Polsce i dziewiątym co do wielkości producentem cukru w Europie. Od września 2003 r. działa jako ogólnopolski koncern, w którego skład wchodzi 26 Oddziałów zlokalizowanych na terenie ośmiu województw.

Firma dysponuje blisko 40-proc. udziałem w rynku krajowym i 4- proc. udziałem w rynku UE.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy