W Darłowie powstanie nowy browar za 30 mln zł

DI, PAP
18-10-2011, 16:32

30 mln zł w budowę nowego browaru w Darłowie (Zachodniopomorskie) zainwestuje biznesmen Marek Jakubiak – właściciel browarów Ciechan i Lwówek Śląski.

We wtorek Rada Miejska Darłowa na nadzwyczajnej sesji jednogłośnie zgodziła się wydzierżawić - bez przetargu - na 30 lat znajdującą się w porcie 2-hektarową działkę. Biznesmen Marek Jakubiak podpisał już z burmistrzem Darłowa Arkadiuszem Klimowiczem przedwstępną umowę dzierżawy. Na przekazanie gruntu pod budowę potrzebna jest jeszcze zgoda Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Infrastruktury.

Budowę browaru Jakubiak chce rozpocząć w drugiej połowie 2012 r., produkcja piwa miałaby ruszyć rok później. Firma – jak ujawnił biznesmen – będzie się nazywać Browar Darłowo i będzie produkować nową markę piwa „Darłowiak”, które ma być dystrybuowane na terenie całej Polski.

Biznesmen zaprezentował we wtorek radnym wizualizacje i logo nowego zakładu oraz wstępne projekty etykiet nowego piwa.

Browar w Darłowie ma być największym zakładem piwowarskim w grupie Jakubiaka. Zdolności produkcyjne firmy będą wynosić 200 tys. hektolitrów piwa rocznie. W pierwszym roku Browar Darłowo ma produkować 40 tys. hektolitrów „Darłowiaka”.

Zakład docelowo będzie zatrudniać 150 – 200 osób, ale początkowo tylko 40 pracowników.

Inwestycja – jak powiedział biznesmen na konferencji prasowej po sesji – będzie finansowa w 40 proc. ze środków własnych należących do niego spółek, które zostaną połączone w jedną firmę. Resztę pokryje kredyt inwestycyjny i leasing.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Rolnictwo / W Darłowie powstanie nowy browar za 30 mln zł