W Enei nowa rada, stary prezes

Agnieszka Berger
opublikowano: 29-03-2010, 10:10

Dziś i jutro nowa rada Enei przesłucha kandydatów do zarządu spółki. Prezes raczej zachowa stanowisko.

Wszystko wskazuje na to, że pobyt Macieja Owczarka na fotelu prezesa poznańskiej grupy energetycznej Enea się przedłuży. Człowiek spoza branży, który w ubiegłym roku zastąpił na tym stanowisku Pawła Mortasa tylko na kilka miesięcy dzielących firmę od prywatyzacji (jak spodziewał się rynek), zostanie prawdopodobnie powołany na kolejną kadencję. Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), właściciel kontrolnego pakietu akcji giełdowej spółki, wydaje się mieć o nim dobrą opinię.
Mniej, ale pewniej

Dziś i jutro rada nadzorcza (RN) spółki, w zmienionym przez piątkowe walne zgromadzenie składzie, będzie przesłuchiwać kandydatów do nowego zarządu. Zmiany w RN bezpośrednio przed rozstrzygnięciem konkursu to raczej nie przypadek. Pretekstem do odbycia nadzwyczajnego walnego stało się wprowadzenie do rady przedstawiciela OFE. Jednak przy okazji resort wymienił jeszcze trzech swoich reprezentantów w nadzorze Enei. Najwyraźniej chce mieć pewność, że w nowym zarządzie znajdą się właściwi ludzie.

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane