W Europie euforia po wzrostach w USA

Marek Druś
opublikowano: 18-07-2008, 00:00

Duże wzrosty w środę na Wall Street wywołały w czwartek euforię w Europie. Indeksy rosły od początku sesji. Zapał kupujących podsycały dobre wyniki spółek, a w dalszej części sesji nadzieje na kontynuację wzrostów za oceanem. Najmocniej od stycznia wzrósł kurs Nokii. Największy na świecie producent komórek zanotował w II kwartale 61-procentowy spadek zysku, ale jego przychody były wyższe, niż się spodziewano.

Mocno drożały akcje banków. Indeks branży rósł przed sesją w USA prawie o 7 proc. O ponad 10 proc. drożały m.in. Royal Bank of Scotland i Swedbank. Inwestorzy kupowali akcje spółek finansowych, licząc na dalszą ich aprecjację na rynkach amerykańskich, zwłaszcza że lepsze od prognozowanych wyniki pokazał JP Morgan. Trzeci w USA bank przyczynił się do wzrostów na otwarciu sesji. Jego kurs poszedł w górę, podobnie jak innych blue chipów, które przedstawiły lepsze wyniki od prognozowanych, m.in. United Technologies.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu