W Europie przewidywane zwyżki na otwarciu

opublikowano: 24-10-2002, 08:40

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje w Europie powinny rozpocząć się od zwyżek, ponieważ inwestorzy wezmą zapewne przykład z Wall Street, gdzie pod koniec sesji nastąpiła poprawa nastrojów i wzrost głównych indeksów.

Na rynku negatywnie może jednak zaciążyć informacja, że amerykańska grupa medialna AOL Time Warner musiała skorygować swoje wyniki z powodu wątpliwości co do metod księgowania.

Zwyżkę powinien zanotować francuski producent samochodów Renault, którego japoński partner - Nissan odnotował wyniki lepsze od oczekiwanych przez rynek.

Szwajcarska grupa Nestle, największy koncern spożywczy na świecie, podała że po dziewięciu miesiącach tego roku jej sprzedaż wyniosła 66,2 miliarda franków szwajcarskich, co jest wynikiem zgodnym z oczekiwaniami.

Analitycy prognozują, że londyński indeks FTSE 100 wzrośnie na otwarciu 45 punktów, frankfurcki DAX zyska tyle samo, natomiast paryski CAC-40 otworzy się bez większych zmian.

W Nowym Jorku Dow Jones zyskał 0,5 procent, a technologiczny Nasdaq Composite wzrósł o dwa procent. W momencie zamykania giełd europejskich oba indeksy zniżkowały.

Także po zamknięciu giełd na Starym Kontynencie amerykański bank centralny - Fed podał w swoim raporcie zwanym "beżową księgą", że we wrześniu i na początku października gospodarka USA nadal rozwijała się powoli, a rynek pracy i sektor sprzedaży detalicznej pogrążone były w stagnacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie przewidywane zwyżki na otwarciu