Czytasz dzięki

W Europie spadki, Adidas mocno w górę

(Marek Druś)
opublikowano: 03-08-2005, 19:46

Na europejskich giełdach nastąpiła korekta po ostatnich wzrostach, w wyniku których główne indeksy rynków osiągnęły największą wartość od ponad trzech lat. Spadki nie były jednak duże. Nastroje zaczęły się poprawiać już w drugiej części notowań.

Na europejskich giełdach nastąpiła korekta po ostatnich wzrostach, w wyniku których główne indeksy rynków osiągnęły największą wartość od ponad trzech lat. Spadki nie były jednak duże. Nastroje zaczęły się poprawiać już w drugiej części notowań.

Na zamknięciu sesji CAC40 i DAX traciły po ok. 0,2 proc. Dzięki finiszowi popytu w końcówce sesji FTSE 100 odrobił straty i kończył dzień 0,1 proc. wzrostem.

Głównym wydarzeniem dnia było ogłoszenie przejęcia Reeboka przez Adidas-Salomon za 3,8 mld USD. Kurs niemieckiego producenta sprzętu i odzieży sportowej wzrósł o ponad 7 proc. Mimo to indeks niemieckich blue chipów stracił na wartości. To m.in. skutek wyraźnej przeceny akcji BMW, który już drugi kwartał z rzędu zakończył stratą z powodu spadku wartości dolara i wzrostu kosztów surowców. Rozczarowanie wynikami było także przyczyną wyprzedaży akcji TeliaSonera, największego skandynawskiego telekomu. Inwestorzy pozbywali się również papierów Credit Suisse po tym, gdy szwajcarski bank poinformował o 37 proc. spadku kwartalnego zysku. Pierwsze notowanie bez prawa do dywidendy przyniosło spadki kursów BT Group i Reuters Group.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane