W Europie wzrosty dzięki wiadomościom z USA

MD
opublikowano: 26-08-2008, 19:06

Indeksy największych europejskich giełd miały na zamknięciu większą wartość niż na otwarciu. Kiepskie nastroje inwestorów na początku handlu poprawiły wiadomości z USA, które pojawiły się w  jego ostatniej fazie.

Giełda w Paryżu kończyła sesję 0,3 proc. wzrostem, a we Frankfurcie główny indeks zyskał 0,7 proc. Giełda w Londynie spadała na zamknięciu o 0,6 proc., ale jej główny indeks kończył sesję w pobliżu dziennego maksimum. Nastroje europejskich inwestorów były kiepskie przez większą część wtorkowych sesji, głównie za sprawą oznak wyraźnego hamowania gospodarek Wielkiej Brytanii i Niemiec. W ostatniej fazie sesji nastroje poprawiły wiadomości z USA. Indeksy amerykańskich giełd ruszyły w górę po wiadomości o wzroście sprzedaży nowych domów i większym niż oczekiwano wzroście sierpniowego wskaźnika zaufania konsumentów. W Europie ożywił się popyt, dzięki któremu indeksy zaczęły odrabiać straty. Paneuropejski DJ Stoxx 600 rósł na zamknięciu o 0,2 proc. Z 18 indeksów branżowych rosła wartość 12. Najmocniej, o 1,99 proc., szedł w górę wskaźnik spółek technologicznych. Największą stratę, wynoszącą 0,9 proc., zaliczył indeks spółek górniczych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie wzrosty dzięki wiadomościom z USA