W Europie zniżkują akcje spółek telekomunikacyjnych

opublikowano: 12-02-2002, 15:07

LONDYN (Reuters) - Indeksy europejskich giełd zaczęły zniżkować podczas popołudniowych notowań. Inwestorzy niepokoją się o perspektywy czekające branżę telekomunikacyjną, ponieważ zarządzany z Londynu operator Carrier1 ogłosił swoją niewypłacalność.

Do pogorszenia nastrojów przyczynił się również spadek kontraktów terminowych w USA przed otwarciem notowań na Wall Street.

Liderami zniżek okazały się spółki telekomunikacyjne. Decyzja notowanego we Frankfurcie i na nowojorskim Nasdaqu Carrier1 przypomniała inwestorom, że branża telekomunikacyjna jest nadal poważnie zadłużona.

Ponad trzy procent straciły akcje największego na świecie operatora komórkowego Vodafone, ponieważ uczestnicy rynku obawiają się o wyniki spółki w Niemczech i Japonii.

Dodatkowo kanadyjski Nortel Networks zapowiedział, że będzie mu trudno osiągnąć założone prognozy wzrostu przychodów w pierwszym kwartale. Mimo tego jeden z największych producentów sprzętu telekomunikacyjnego nadal planuje osiągnąć rentowność w czwartym kwartale 2002 roku.

Akcje Reuters Group straciły na wartości ponad osiem procent ponieważ największy na świecie dostawca informacji i danych finansowych poinformował we wtorek, że jego zysk w ubiegłym roku spadł o 34 procent.

Do godziny 15.00 indeks Eurotop 300 spadł o 0,3 procent, a Eurostoxx 50 stracił 0,48 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie zniżkują akcje spółek telekomunikacyjnych