W Grecji mandaty zdrożeją dwukrotnie

opublikowano: 25-01-2007, 18:01

Grecki parlament uchwalił w czwartek ustawę, podwajającą wysokość mandatów za większość naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Grecki parlament uchwalił w czwartek ustawę, podwajającą wysokość mandatów za większość naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Już wkrótce przejechanie na czerwonym świetle będzie w Grecji kosztować 700 euro (obecnie 334 euro), a dodatkowo kierowca na dwa miesiące straci prawo jazdy.

Motocykliści bez kasków i kierowcy, którzy nie zapną pasów bezpieczeństwa zapłacą do 300 euro (obecnie - 166 euro) i przez dziesięć dni nie będą mogli prowadzić.

Rozmawianie przez komórkę (bez instalacji głośnomówiącej) podczas prowadzenia samochodu będzie kosztować 100 euro i miesiąc bez prawa jazdy.

Za prowadzenie pod wpływem alkoholu grozić będzie grzywna wysokości do 1200 euro, a w przypadku recydywy - do 2 tys. euro, a ponadto kara pozbawienia wolności na okres do sześciu miesięcy.

Według ostatnich dostępnych danych, w 2005 roku w wypadkach na greckich drogach zginęło 1470 ludzi, a 22 tys. zostały ranne.

(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Grecji mandaty zdrożeją dwukrotnie