W indeksie MSCI Poland PKO BP waży coraz więcej

MBL
opublikowano: 16-08-2012, 00:00

GIEŁDA

Wzrośnie udział akcji PKO BP, kierowanego przez Zbigniewa Jagiełłę, w indeksie MSCI Poland — podała firma konstruująca wskaźnik, uzasadniając to zwiększeniem liczby akcji banku, znajdujących się w wolnym obrocie. To konsekwencja sprzedaży przez skarb państwa w połowie lipca 7,6 proc. walorów PKO BP. Od tego czasu kurs instytucji wzrósł o 10,3 proc., osiągając kilkumiesięczne maksimum. W tym samym czasie WIG20 zyskał 9,6 proc.

Zmiany w strukturze portfela indeksu nastąpią od 1 września. Agencja Bloomberg szacuje, że udział akcji blue chipa wzrośnie do 15,1 proc. Powinno się to przełożyć na większe zainteresowanie akcjami banku ze strony kapitału zagranicznego. Wynika to z faktu, że znaczna część globalnych funduszy traktuje indeks MSCI Poland jako benchmark. Analitycy spodziewają się, że do końca sierpnia skorygują one skład portfeli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu