W Ipopemie zaświeci nowa gwiazda

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 04-11-2014, 00:00

Jarosław Jamka wiceprezesem Ipopema Asset Management i TFI

Kierowanie zespołem zarządzających i poprawa wyników inwestycyjnych — to nowe cele, jakie stoją przed Jarosławem Jamką, do niedawna wiceszefem Money Makers, a dziś nowym wiceprezesem Ipopema Asset Management i TFI. Wcześniej specjalista przez lata związany był m.in. z grupą ING — jako zarządzający funduszami w TFI, a potem członek zarządu w PTE.

— Dwudziestoletnie doświadczenie Jarosława Jamki na polskim rynku zarządzania aktywami będzie niezwykle pomocne przy kierowaniu naszym zespołem zarządzających. Model zarządzania zespołowego, który przyjęliśmy na początku 2014 r., będzie kontynuowany i jestem przekonany, że pod kierownictwem Jarka przyniesie on wymierne korzyści klientom — mówi Jarosław Wikaliński, prezes zarządu Ipopemy.

Tegoroczne wyniki funduszy Ipopemy nie należą do najlepszych, więc jest nad czym popracować. Ipopema Obligacji zyskał 3,9 proc., przy średniej w grupie w wysokości 6,8 proc., a Ipopema Agresywny zanurkował o 3,4 proc., podczas gdy rywale stracili średnio 0,8 proc., a WIG zwyżkował o ponad 5 proc. W styczniu szeregi Ipopemy zasili też nowy zarządzający od długu. Firma nie chce jednak na razie ujawniać szczegółów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane