W IX wzrósł wskaźnik koniunktury bankowej Pengab

Fabryki Mebli "FORTE" Spółka Akcyjna
14-09-2001, 14:37

WARSZAWA (Reuters) - We wrześniu wskaźnik koniunktury w bankowości Pengab wzrósł drugi miesiąc z rzędu, tym razem o 2,4 punktu do 27,5 punktu, gdyż po sierpniowej redukcji stóp procentowych o 100 punktów bazowych wzrósł popyt na kredyty, podał instytut Pentor, który przeprowadził sondaż.

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Związku Banków Polskich wzięło udział 200 menedżerów bankowych. Sondaż mierzy różnicę między pozytywnymi i negatywnymi ocenami sytuacji podawanymi przez respondentów.

"W diagnozie sytuacji symptomy poprawy wystąpiły na rynku depozytów złotowych i walutowych, głównie jednak na rachunkach terminowych. Ryszyła również akcja kredytowa. Odsetek placówek stwierdzających wzrost jest wyraźnie większy aniżeli w poprzednich siedmiu miesiącach" - podał Pentor.

"W prognozie rozwoju sytuacji pogorszyły się oczekiwania wobec rynku depozytów złotowych (...) wzrosły natomiast dla segmentu depozytów walutowych. Placówki spodziewają się też dalszego wzrostu akcji kredytowej w PLN i stabilizacji na rynku kredytów walutowych" - podano.

Bankowcy prognozują, że inflacja wyniesie w grudniu 7,7 procent. Analitycy ankietowani przez Reutera szacują, że na koniec roku osiągnie ona 5,6 procent licząc rok do roku wobec 5,2 procent w lipcu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Fabryki Mebli "FORTE" Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W IX wzrósł wskaźnik koniunktury bankowej Pengab